Sin^2 a / 1+cos a ...

+3
Ответы (1)
  1. 31 января, 05:52
    0
    Sin²a / (1+cosa) = (1-cos²a) / (1+cosa) = (1-cosa) (1+cosa) / (1+cosa) = 1-cosa