6 класс.

2/5*2 1/3*1/4

1/2*1/5 1/4:3/5

4/7:2 3/5*1/9

2/3*1/4 15/16*0

3/5:1 1:1/3

+5
Ответы (1)
  1. 27 апреля, 12:05
    0
    2/5*2 = 4/5

    1/2*1/5=1/10

    1/3*1/4=1/12

    1/4:3/5=1/3