Вычислите 8/9-7/8, 10/21+9/14,1/6+1/4-1/8

+2
Ответы (1)
  1. 7 июня, 23:01
    0
    8/9-7/8=64/72-63/72=1/72

    10/21+9/14=20/42+27/42=47/42=1 5/42

    1/6+1/4-1/8=4/24+6/24-3/24=7/24