32√3 cos (-π/6) sin (-π/6)

+1
Ответы (1)
  1. 29 марта, 03:17
    0
    32√3*cos (-π/6) * sin (-π/6) = 32√3 * (√3/2) * (-1/2) = (32√3*√3*1) / (2*2) = (32*3) / 4 = 96/4 = 24