37 + 800 : 4 • 2

48+96 : 4 • 3

+2
Ответы (1)
  1. 2 июня, 10:57
    0
    37 + 800 : 4 • 2 = 437

    1) 800 : 4 = 200. 2) 200 • 2 = 400. 3) 400 + 37 = 437

    48 + 96 : 5 • 3 =

    1) 96 : 5 = 19, 1 2) 19, 1 • 3 = 57, 3. 3) 57 + 48 = 105, 3