Разложите на множители:

(a-2) ^2-5 (2-a)

+4
Ответы (2)
  1. 23 октября, 20:42
    0
    (а-2) ²-5 (2-а) = (а-2) ²+5 (а-2) = (а-2) (а-2+5) = (а-2) (а+3)
  2. 23 октября, 21:16
    0
    (а-2) ² - 5 (2-а)

    а² - 4 а+4-10+5 а

    а² + а-6