12 * (-8) + (-1/5) * (-3) + 97 2/5 =

+5
Ответы (1)
  1. 17 августа, 05:59
    0
    1) 12 * (-8) = - 96

    2) - 1/5*-3=3/5

    3) - 96+3/5=95 2/5

    4) 95 2/5+97 2/5=192 4/5