Является ли пропорцией равенство

0,5 : 1/3 = 6/7 : 2/7

+5
Ответы (1)
  1. 29 августа, 04:11
    0
    0,5 : 1/3 = 6/7 : 2/7,

    1/2 : 1/3 = 6/7 : 2/7,

    1/2 * 6/7 = 1/3 * 2/7,

    3/7 = 2/21.

    пропорция не верна