7:-1/7+5:-0,1+34=

(-1 7/8*1 4/5+9/16) * - 8/9=

+1
Ответы (1)
  1. 16 марта, 11:19
    0
    7:-1/7+5:-0,1+34 = - 65

    1) 7 : (-¹/₇) = 7 * (-⁷/₁) = - 49

    2) 5 : (-0,1) = - 50

    3) (-49) + (-50) = - 99

    4) (-99) + 34 = - 65

    (-1 ⁷/₈*1⁴/₅+⁹/₁₆) * - ⁸/₉ = 2,5

    1) (-1⁷/₈) * 1⁴/₅ = (-¹⁵/₈) * ⁹/₅ = - ¹⁵ˣ⁹/₈ₓ₅ = - ³ˣ⁹/₈ = - ²⁷/₈

    2) (-²⁷/₈) + ⁹/₁₆ = - ⁵⁴/₁₆ + ⁹/₁₆ = - ⁴⁵/₁₆

    3) (-⁴⁵/₁₆) * (-⁸/₉) = ⁴⁵ˣ⁸/₁₆ₓ₉ = ⁵ˣ¹/₂ₓ₁ = ⁵/₂ = 2¹/₂ = 2,5