500 + (400-160+4) = ?

(870-240•3) : 5=?

(120-8) : (100:25) = ?

+2
Ответы (1)
  1. 12 июня, 09:25
    0
    500 + (400-160+4) = 744

    1) 400-160=240

    2) 240+4=244

    3) 500+244=744

    (870-240*3) : 5=30

    1) 240*3=720

    2) 870-720=150

    3) 150:5=30

    (120-8) : (100:25) = 28

    1) 120-80=112

    2) 100:25=4

    3) 112:4=28