470 - (500-25*3)

(300+160:4) : 2

500 + (400-160+40)

(870-240*3) : 5

(120-80) : (100:25)

100-32 * (87-84)

280-140*2+7

(81:3) : (9*3)

+3
Ответы (1)
  1. 1 июня, 03:54
    0
    470 - (500-25*3) = 470 - (500-75) = 470-425=45

    (300+160:4) : 2 = (300+40) : 2=340:2=170

    500 + (400-160+40) = 500+200=700

    (870-240*3) : 5 = (870-720) : 5=150:5=30

    (120-80) : (100:25) = 40:4=10

    100-32 (87-84) = 100-32*3=100-66=34

    280-140*2+7=280-280+7=0+7=7

    (81:3) : (9*3) = 27:27=1