Вычислите: (20 16/25+13 9/25) - (23 4/14 + 7 13/14)

+3
Ответы (1)
  1. 21 июня, 17:52
    0
    1) 20 16/25+13 9/25=516/25+334/25=850/25=170/5=34

    2) 23 4/14 + 7 13/14=326/14+112/14=438/14=219/7=31 2/7

    3) 34-31 2/7 = 33 7/7-31 2/7 = 32 5/7