Помогите решить)))

1) 17 - (-8) = ?

-3, 7 - 2, 6 = ?

2) X - 2,8 = - 1,6

4 целых, 5, 12-тых + Y = - 5 целых, 3, 20-тых

3) (-3,7 - 2,4) - (7, 15-тых - 2, 3-тих) + 5,9=?

+5
Ответы (1)
  1. 6 января, 02:49
    0
    1) 17 - (-8) = 17+8=25

    -3.7-2.6 = - (3.7+2.6) = - 6.3

    2) х-2.8=-1.6

    х=-1.6+2.8

    x = 1.2

    дальше сорри