1 2/3 * 3,6+2 8/9:19,5

+2
Ответы (1)
  1. 19 июля, 16:45
    0
    1 2/3 * 3,6 + 2 8/9 : 19,5 = 6 4/27,

    1) 1 2/3 * 3,6 = 5/3 * 36/10 = 12/2 = 6,

    2) 2 8/9 : 19,5 = 26/9 : 195/10 = 26/9 * 10/195 = 4/27 (или 0, (148)),

    3) 6 + 4/27 = 6 4/27 (или 6 + 0, (148) = 6, (148))