Решите уравнение

13-5x+3 (x-1) = 4 (3x+1)

+4
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 18:31
    0
    Расскроем скобки

    13-5 х+3 х-3=12 х+4

    10-2 х=12 х+4

    -2 х-12 х=4-10

    -14 х=-6

    х=6/14

    х=3/7