Адин трактарист узгарау 2/9 поля, а други 2/3 того ж поле. якую частку поля засталося узараць

+5
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 23:42
    0
    2/3 + 2/9 = 6/9 + 2/9 = 8/9 (поля) - вспахали

    1 - 8/9 = 9/9 - 8/9 = 1/9 (поля) - осталось вспахать