Запишите по убыванию числа: а) 7/10; 53/50; 13/13; 1 7/50; 9/10; 2. б) 214/15; 55/4; 114/7; 13 1/4; 14; 16 5/7. в) 4 3/16; 60/12; 80/16; 37/12; 70/16; 1 1/12; 50/12.

+1
Ответы (1)
  1. 24 марта, 17:51
    0
    А) 2; 1 7/50=1,14; 53/50=1,06; 13/13=1; 9/10=0,9; 7/10;.

    б) 16 5/7=16,514; 114/7=16,286; 214/15=14,267; 14; 55/4=13,75;

    13 1/4=13,25;.

    в) 60/12=5; 80/16=5; 70/16=4,375; 4 3/16=4,188; 50/12=4,167; 37/12=3,083; 1 1/12=1,083;.