Вычисли: (14 231-196+1691*45:19) : 40

(607*213-12510:45*65-93450) * 28

+2
Ответы (1)
  1. 2 мая, 09:45
    0
    (14 231-196+1691*45:19) : 40 = 451

    1691*45=76095

    76095:19=4005

    14231-196+4005=18040

    18040:40=451

    (607*213-12510:45*65-93450) * 28=497588

    607*213=129291

    12510:45=278

    278*65=18070

    129291-18070-93450=17771

    17771*28=497588