Выполните умножение смешанных чисел: 1) 3 1/4 * 8 2) 5 1/3 * 6 3) 4 * 1 1/2 4) 7 * 1 1/3 5) 2 3/8 * 6 6) 1 3/4 * 2 7) 3 * 2 1/9 8) 8 * 3 1/2

+5
Ответы (1)
  1. 15 июля, 13:51
    0
    2 1/2*1 3/5=5/2*8/5=4

    3 7/9*1 1/17=34/9*18/17=4

    7 1/2*2 4/15=15/2*34/15=17

    5 1/6*3 1/7=31/6*22/7=341/21=16 5/21

    3 3/7*2 1/3=24/7*7/3=8

    7 1/3*2 2/11=22/3*24/11=16