1) 5.6-3.9y = - 4.2y+1.7

2) - 2/3y+5/6=7/9-1/18y

3) 1-y/4=y+2,5/6

решите уровнение

+3
Ответы (1)
  1. 5 декабря, 10:34
    0
    Выполним преобразования:

    1) 5,6-1,7=-4,2 у+3,9 у

    3,9=-0,3 у

    у=-13

    2) - 2/3 у+1/18 у=7/9-5/6

    -11 у/18 у^2 = 1/18

    у^2-11 у=0

    у (у-11) = 0

    у=0 или у=11

    3) 4-у/4 = 6 у-2,5/6 (cокращаем 4 и 6)

    2 у=2,5

    у=1,25