10-2 1/3 : 3 3/4 + (2 1/6-1 1/3) * 6

+3
Ответы (1)
  1. 28 мая, 20:18
    0
    1) 2 1/2:3 3/4=5/2 * 4/15=2/32) 2 1/2-1 1/3=2 3/6-1 2/6=1 1/6=7/63) 7/6*6=74) 10-2/3+7=16 1/3