2) (6-2,43) : 4 1/4

4) 15,96 : (9/25 + 2,04) 6) 1 : (0,54 + 1,96) / - дробь

+1
Ответы (1)
  1. 2 апреля, 15:00
    0
    2)) (6-2,43) : 4 1/4 = 3,57 : (4 (1•25) / (4•25)) = 3,57: (4 25/100) = 3,57 : 4,25 = 0,84

    4)) 15,96: (9/25 + 2,04) =

    15,96: ((9•4) / (25•4) + 2,04) = 15,96: (36/100 + 2,04) = 15,96: (0,36 + 2,04) = 15,96: 2,4 = 6,65

    6)) 1: (0,54 + 1,96) = 1: (2,5) = 0,4