1) 3 1/3 * (2 3/4 : 5 1/2) 2) (1 3/5+2 1/5) : 1 9/10 + (1 7/10-4/5) : 2/7

+2
Ответы (1)
  1. 27 апреля, 08:44
    0
    1. 3 1/3 * (2 3/4 : 5 1/2) = 2 13/21

    1) 2 3/4 : 5 1/2 = 11/4 : 7/2 = 11/4 * 2/7 = 11/14,

    2) 3 1/3 * 11/14 = 10/3 * 11/14 = 55/21 = 2 13/21,

    2. (1 3/5 + 2 1/5) : 1 9/10 + (1 7/10 - 4/5) : 2/7 = 5 3/20,

    1) 1 3/5 + 2 1/5 = 3 4/5,

    2) 3 4/5 : 1 9/10 = 19/5 : 19/10 = 19/5 * 10/19 = 2,

    3) 1 7/10 - 4/5 = 17/10 - 8/10 = 9/10,

    4) 9/10 : 2/7 = 9/10 * 7/2 = 63/20 = 3 3/20,

    5) 2 + 3 3/20 = 5 3/20