1/4x - 4x-y/4xy при x=√42 y=1/2

+1
Ответы (1)
  1. 1 сентября, 08:23
    0
    =y-4x-y/4xy = - 4x/4xy = - 4√42/4√42*1/2 = - 4√42/2√42 = - 2