Помогите

-2 1/7 + (-3 5/6)

+2
Ответы (1)
  1. 13 декабря, 22:34
    0
    -2 ц 1/7 - 3 ц 5/6 = - 1 * (15/7 + 23/6) = - (90/42 + 161/42) = - 251/42 = - 5 ц 41/42