Сравни дроби 5 2/7 и 3 6/7,7 4/5 и 7 2/5, 6 11/18 и 6 11/14

+2
Ответы (1)
  1. 22 мая, 20:25
    0
    5/6 > 7/11 - это 55/66 > 42/66

    7/13 > 7/16 - 112/208>91/208

    3/8 > 1/6 - 9/24 > 4/24

    5/8 < 7/10 - 50/80 < 56/80

    3/7 = 9/21 - 9/21 = 9/21

    3/5 < 5/8 - 24/40 < 25/40

    7/12 < 11/18 - 21/36 < 22/36