Решить: 4 - (4 21/40-5,25)

+1
Ответы (1)
  1. 23 августа, 16:47
    0
    5,25=5+1/4=5 10/40.

    4 21/40-5 10/40=-29/40.

    4 - (-29/40) = 4 29/40.