2 * 1 5/12+4*1 1/8+1 1/9*1 1/4

+3
Ответы (2)
  1. 15 мая, 06:05
    0
    17/22+4*9/8+10/9*5/4

    17/12+36/8+50/36

    7 11/36
  2. 15 мая, 07:37
    0
    2 * 1 5/12 + 4 * 1 1/8 + 1 1/9 * 1 1/4 = 8 13/181) 2 * 1 5/12 = 2 * 17/12 = 17/6 = 2 5/6