Решите по действиям: (-0,82-0,88) : (-3,4) + 1,6 * (-0,4)

+1
Ответы (1)
  1. 13 мая, 19:47
    +1
    1) - 0,82-0,88=-170

    2) - 170: (-3,4) = 170:3,4=50

    3) 1,6 * (-0,4) = - 0,64

    4) 50 + (-0,64) = 50-0,64=49,36

    Ответ: 49,36