5. Упростите выражение

А) 9 (2s - 11) + 12s

Б) 8q + 15 (7 - 7q)

В) 12 (2g - 7) - 24g + 11

Г) 10 + 7 (5 - 7m) + 5m

Д) 11 - 16k - 14 (7k - 7)

Е) 7 с - 16 (11c - 11)

Ж) - 15 (5r + 9) + 5

З) 12 - 14 (14 - 9u) - 10 u

+2
Ответы (2)
  1. 13 ноября, 12:25
    0
    А) = 18 s - 99 + 12s = 30s - 99

    б) = 8q + 105 - 105q = 105 - 97q

    в) = 24g - 84 - 24g + 11 = - 73

    г) = 10 + 35 - 49m + 5m = 45 - 44m

    д) = 11 - 16k - 98k + 98 = 109 - 114k

    е) = 7c - 176c + 176 = 176 - 169c

    ж) = - 75r - 135 + 5 = - 75r - 130

    з) = 12 - 196 + 126u - 10u = 116u - 184
  2. 13 ноября, 14:29
    0
    А) 18s-99+12s=30s-99

    Б) 8q+105-105q=105-97q

    В) 24g-84-24g+11=-73

    Г) 10+35-49m+5m=45-44m

    Д) 11-16k-98k+98=109-114k

    Е) 7c-176c+176=-169c+176

    Ж) - 75r-135+5=-75r-130

    З) 12-196+126u-10u=-184+116u