1. Выполни умножение.

а) 15/17 * 34/63; б) 9/40 * 10

2. Реши уравнение.

7,8 х - 3 = - 18,6

3. Проверь, верна ли пропорция 15:2 = 45:6

+1
Ответы (1)
  1. 24 марта, 13:13
    -1
    1.

    15/17*34/63=5*2/21=10/21

    2.

    7,8 х-3=-18,6

    7,8 х=-2

    3.

    7,5=7,5