Вычислите: 1) 2 4/5:0,7-1,8; 6:3/4+1,2; 3) 3/5:0,25+0,6

+2
Ответы (1)
  1. 24 июня, 21:21
    0
    1) 2 4/5:0,7-1,8 = 2,8 : 0,7 - 1,8 = 4 - 1,8 = 2,2;

    2) 6:3/4+1,2 = 8 + 1,2 = 9,2;

    3) 3/5:0,25+0,6 = 0,6 : 0,25 + 0,6 = 2,4+0,6 = 3