Решить : (3*2^-6) * (6*5^-4)

+4
Ответы (1)
  1. 26 октября, 03:47
    0
    (3*2^-6) * (6*5^-4) =

    = (3 * (1/2 ⁶)) * (6 * (1/5⁴)) =

    = (3 * (1/64)) * (6 * (1/625)) =

    =3/64 * 6/625=

    =3/25 * 3/625=

    =9/20000=

    =0.00045.