9 9/10 : (79 3/16 - 1 1/12 - 77 1/2 + 2 19/48) * (37 41/45 - 36 4/5) =

+5
Ответы (1)
  1. 11 мая, 14:12
    0
    9 9/10 : (79 3/16 - 1 1/12 - 77 1/2 + 2 19/48) * (37 41/45 - 36 4/5) = 3 2/3

    79 3/16-1 1/12 = 1267/16 - 13/12 = (1267 * 3 - 13 * 4) / 48 = 3801/48 - 52/48 = 3749/48 = 78 5/48

    78 5/48-77 1/2=3749/48 - 155/2 = (3749 * 1 - 155 * 24) / 48 = 3749/48 - 3720/48 = 29/48

    29/48+2 19/48=29/48 + 115/48 = 144/48 = 3

    37 41/45-36 4/5=1706/45 - 184/5 = (1706 * 1 - 184 * 9) / 45 = 1706/45 - 1656/45 = 50/45 = 10/9 = 1 1/9

    9 9/10:3=99/10 * 1/3 = 33/10 = 3 3/10

    3 3/10 * 1 1/9 = 33/10 * 10/9 = 11/3 = 3 2/3