Вычислите 4/15*3, 4/15:3; 10/21*7, 10/21:7

+3
Ответы (1)
  1. 8 мая, 12:48
    0
    1) 4/15 * 3/1 = 4/5

    2) 4/15: 3/1 = 4/15 * 1/3 = 4/45

    3) 10/21 * 7/1 = 10/3 = 3 1/3

    4) 10/21: 7/1 = 10/21 * 1/7 = 10/147