Вычислите: 1/2 + (1 / (2+4)) + (1 / (2+4+6)) + ... + (1 / (2+4+6+8 + ... + 20))

+5
Ответы (1)
  1. 8 июня, 02:24
    0
    1/2 + 1/6 + 1/12 + 1/20 + ... + 1/110 = 1/2 + (1/2-1/3) + (1/3 - 1/4) + (1/4-1/5) +

    + ... + (1/10 - 1/11) = 1/2 + 1/2 - 1/11 = 1 - 1/11 = 11/11 - 1/11 = 10/11