Разложите на множители - 3 а^2-6ab-3b^2

+4
Ответы (1)
  1. 16 ноября, 19:12
    0
    -3a^2-6ab-3b^2=-3 (a^2+2ab+b^2) = - 3 (a+b) ^2.