Вычислите 20+18+16 ... + 4+2+0-1-3-5 - ... - 17-19

+1
Ответы (1)
  1. 6 июня, 05:48
    0
    (20-19) + (18-17) + ... + (2-1) = 1+1 + ... + 1=20/2*1=10*1=10