5243+1806*309=

100000-206*78=

5932*102-966000:42=

391*54-48400:88=

+2
Ответы (1)
  1. 22 апреля, 03:22
    +1
    5243+1806*309=

    1) 1806*309=558054

    2) 5243+558054=563297.

    100000-206*78=

    1) 206*78=16068

    2) 100000-16068=83932

    5932*102-966000:42

    1) 5932*102=605064

    2) 966000:42=23000

    3) 605064-23000=582064

    391*54-48400:88

    1) 391*54=21114

    2) 48400:88=550

    3) 21114-550=20564