Определите сократима ли дробь?:

а) 12/27; б) 123/402; в) 54/801; г) 23/29; д) 45/46

+1
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 01:31
    +1
    А) 12/27 = 4/9; б) 123/402 = 41/134; в) 54/801 = 6/89; г) 23/29 - несократимая; д) 45/46 - несократимая