Выразите игрек: 6 х+3 у=11.

+4
Ответы (2)
  1. 24 февраля, 02:48
    0
    6 х+3 у=11.

    3 у=11.-6 х

    у = (11-6 х) : 3

    или дробью у = (11-6 х) / 3
  2. 24 февраля, 04:52
    0
    6x+3y=11

    3y=11-6x

    y = (11-6x) / 3