Решите уровнения. 10-y/6+3y+6/2=y+6/2

+3
Ответы (1)
  1. 14 мая, 08:40
    0
    (10-у) / 6 + (3 у+6) / 2 = (у+6) / 2

    10-у+9 у+18=3 у+18

    5 у=-10

    у = - 10/5

    у = - 2