5/8x+3/4*1/2 х при х=7

+3
Ответы (2)
  1. 24 февраля, 07:21
    0
    5/8 умнож на 7+3/4 умнож на 1/2 умнож на 7 = 35/8+3/4 умнож 7/2=35/8+21/8=56/8=7
  2. 24 февраля, 08:16
    0
    5/8x+3/8x=1x x=7 1x=7