3 целых 3/4 x 1 целых 2/3 + 3 целых 3/4 х 1/3

+2
Ответы (1)
  1. 13 марта, 11:43
    0
    1) 3 и3/4 х 1 и2/3 = 15/4 х 5/3=75/12=6 и3/12=6 и1/4

    2) 3 и3/4 х 1/3 = 15/4 х 1/3 (сократим на 3) = 5/4=1 и1/4

    3) 6 и1/4 + 1 и1/4=7 и2/4=7 и1/2