A) 13^x=169

б) 10^ (x+1) + 10^x=110

в) 4^х-6*2^х+8=0

+3
Ответы (2)
  1. 19 марта, 03:06
    0
    А) 13^2=169

    Х=2

    Б) 10^ (1+1) + 10^1=100+10=110

    Х=1

    В) пусть 2^х=т, тогда

    Т^2-6 Т+8=0

    По теореме виета:

    Т1 + Т2 = 6

    Т1*Т2 = 8

    Т1=2, Т2 = 4

    Тогда

    2^х = 2, х=1

    2^х=4, х=2
  2. 19 марта, 06:38
    0
    A) 13^x=169

    13^x=13^2

    x=2

    Б) 10^ (x+1) + 10^x=110

    10^ (x+1) + 10^x=10^2+10^1

    x+1+x=2+1

    2x=2

    x=1

    B) 4^x-6*2^x+8=0

    2^x+2^x-2^2+2^1*2^x+2^3=0

    x+x-2+x+3=0

    3x+1=0

    3x=-1

    x=-1/3