12-5 2/3: (7 5/12-1 3/4) в кводрате

+5
Ответы (1)
  1. 6 июня, 09:10
    0
    12 - 5 2/3 : (7 5/12 - 1 3/4) = 11

    1) 7 5/12 - 1 3/4=7 5/12 - 1 9/12=5 8/12=5 2/3

    2) 5 2/3 : 5 2/3=17/3 * 3/17=1

    3) 12-1=11