Х: 18 = 7:9

х: 18 = 2:3

6:х = 3:7

5 : 9 = 60:х

12:7 = 60:х

+1
Ответы (1)
  1. 19 марта, 09:55
    0
    1) x/18=7/9|:9

    x/2=7

    x=14