42:3,34:2,56:4,72:3

образец. 57:3 = (30+27) = 30:3+27:3=10+9=19

+1
Ответы (2)
  1. 18 мая, 00:38
    0
    42:3 = (39+3) = 39:3+3:3=13+1=14

    34:2 = (24+10) = 24:2+10:2=12+5=17

    56:4 = (40+16) = 40:4+16:4=10+4=14

    72:3 = (60+12) = 60:3+12:3=20+4=24
  2. 18 мая, 00:48
    0
    42:3 = (30+12) = 12:3+30:3=4+10=14

    34:2 = (14+20) = 14:2+20:2=7+10=17

    56:4 = (16+40) = 16:4+40:4=4+10=14

    72:3 = (12+60) = 12:3+60:3=4+20=24