НОД чисел: 3150 и 2100

+1
Ответы (2)
  1. 14 мая, 13:22
    0
    НОД: 1050=2*3*52*7=2*3*3*5*5*7

    НОК: 6300=22*32*52*7=2*2*3*3*5*5*7

    a:3150=2*32*52*7=2*3*3*5*5*7

    b:2100=22*3*52*7=2*2*3*5*5*7
  2. 14 мая, 14:48
    0
    150

    НОД=150

    :-)

    класс : -)