A) 1-2cos^2x=sin (p-x)

b) 9p/2; 13p/2

+4
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 00:09
    0
    1-2 (1-sin^2 (x)) = sin (x) ;

    -1+2sin^2 (x)) = sin (x) ;

    2sin^2 (x)) - sin (x) - 1=0;

    замена: y=sin (x) = > 2y^2-y-1=0 = > y1 = 1; y2 = - 1/2 = >

    1) sin (x) = 1 = > x=p/2+pn;

    2) sin (x) = - 1/2 = > x = - p/6 + 2pn